close
تبلیغات در اینترنت

پشتیبانی

تنکابن
loading...
آخرین ارسال های انجمن

تصویر هوایی سد میجران شهرستان رامسر

محمدصالح گرامی بازدید : 2028 چهارشنبه 30 مهر 1393 نظرات ()


در این پست تصاویر هوایی سد میجران در رامسر را برایتان قرار میدهم

هواشی این سد مناظر بسیار زیبا و بکر دارد که نقطه خوبی برای بازدید و سفر  تفریحی است.

این سد ، سدی خاکی با هسته آسفالت است.


نرم افزار اندروید وبلاگ استان ساحلی+دانلود

محمدصالح گرامی بازدید : 2302 دوشنبه 03 شهريور 1393 نظرات ()

این نرم افزار برای انتشار اطلاعات و فعالیت ها در زمینه پیشرفت ها در جهت استانشدن منطقه غرب مازندران و شرق گیلان میباشد.

برای رسیدن به این هدف نیازمند به روش های نوین جهت اطلاع رسانی به مردم شریف این خطه هستیم که یکی از روش های ممکن درست کردن چنین نرم افزار هایی میباشد.

تصاویر محیط نرم افزار در زیر آمده است


    

دانلود

منابع جدیدی از آب؟؟؟!!!

محمدصالح گرامی بازدید : 471 دوشنبه 27 مرداد 1393 نظرات ()
امروزه کمتر کسی را می توان یافت که به سرسبزی علاقه ای نداشته باشد.اما انسانها با بیدرایتی و عدم مدیریت در محیط پیرامونی خود موجب از بین رفتن این نعمت خدا دادی شده اند.اکثر کشورهای دنیا با مشکل کمبود آب سالم روبه رو هستند.که دلایل زیادی را میتوان برای آنها ذکر کرد.ما به اختصار به دو نمونه از آن اشاره میکنیم.

1-آلودگی آبهای موجود : مقدار زیادی از آبهایی که قابل دسترس برای انسانهاست آلوده میباشد.طبق آمار سازمان ملل 1.8 میلیون کودک زیر 5سال هر روز از ابتلا به اسهال،به علت آشامیدن آب ناسالم میمیرند.

2- ازدیاد جمعیت : امروزه در اکثر کشورهای دنیا به ویژه کشورهای جهان سوم که با مشکل افزایش سریع نرخ رشد مواجه هستند کمبود آب مشهود است . طبق آمار سازمان ملل 1/1 میلیارد نفر به آب آشامیدنی دسترسی ندارند و 2.6 میلیارد نفر به آب کافی برای بهداشت دسترسی ندارند.همچنین 700 میلیون نفر در 43 کشور با مشکل کمبود پیوسته آب روبه رو هستند.

با نگاهی به پیرامون خود میتوان منابع آبی را دید که هیچ کس به آن توجه ای نمیکند اما با مدیریت صحیح میتوان از آن منابع به بهترین شکل ممکن سود جست.

مدیرت ناقص شهر توریستی تنکابن +مشکلات شهری

محمدصالح گرامی بازدید : 1513 جمعه 17 مرداد 1393 نظرات ()

سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان و همراهان 

در دنیای پیشرفته و سراسر از اطلاعات  کنونی که به عصر ارتباطات و انفجار اطلاعات میشناسیم  بسیار ناخوشایند است، همچنان مانند نیاکانمان و اجدادمان با سنگ  و چوب و مصالح اولیه بصورت بسیار نامنظم و زشت تغییراتی را در شهر توریستی تنکابن که خیلی از مسولین ادعای مرکز استان شدن آن را دارند بنا کنیم.

احداث آب بند بر روی پل چشمه کیله بصورت بسیار زشت و زننده به چه معناست؟

آیا ما علم و یا امکانات کافی و لازم را برای احداث یک آب بند شکیل تر نداریم؟

آیا تحریم های خارجی مسبب احداث چنین بنا هایی است؟

آیا مردم تنکابن حق داشتن یک شهر زیبا و شکیل را ندارند؟؟

آیا غیر از این است که ما تحریم فکری هستیم و نه تکنولوژی؟

آیا شهری که بدین صورت اداره می شود لیاقت مرکز شدن را دارد؟


و هزاران آیای دیگر.............

سوالی خدمت شما عزیزان دارم؟

به چه کشوری کشور جهان سوم گفته می شود؟

کشور ما یک کشور جهان سوم است

بله

درست است

چون:

در کشور ما تکنولوژی وجود دارد اما آن چیزی که موجود نیست فکر است.

افکاردر یک کشور جهان سوم حدی است که  بیش از مدت چند روز و چند ماه را نمی توانند ببینند.

آن چیز که موجب عقب افتادگی این کشور است تحریم های خارجی نیست.این خود ما هستیم که خود را تحریم می کنیم.و از امکانات موجود هیچ بهره ای نمیبریم.

مثلا آب بندی که بر روی چشمه کیله زده شده است.آیا در مرکز یک شهر توریستی چنین آب بندی را احداث می کنند؟؟؟!؟!؟!.

آیا گزینه های بهتر و شکیل تر موجود نبود؟

آیا برنامه ریزی جهت توسعه شهری و زیبایی شهری وجود دارد؟

آیا با چنین وضعی ما لایق مرکز استان شدن هستیم؟

آب بند پل چشمه کیله

آب بند پل چشمه کیله تنکابن

تصویر زیر تصویر پانورما میباشد

برای مشاهده بهتر بر روی عکس کلیک کنید

بقیه تصاویر در ادامه مطلب مشاهده کنید

وجود عناصر سنگين در خاك مناطق غرب مازندران و شيوع بالاي سرطان

علی محمدپور زیدی بازدید : 342 دوشنبه 25 فروردين 1393 نظرات ()

براساس تحقيقات يك رساله دكتري: وجود عناصر سنگين در خاك مناطق غرب مازندران در شيوع بالاي سرطان در منطقه موثر است

آلاينده هاي زيست محيطي موثر در شيوع سرطان در غرب استان مازندران و تهيه نقشه تراکنش آن در محيط gis به همت يك دانشجوي دکتري واحد علوم و تحقيقات دانشگاه آزاد اسلامي بررسي شد.

به گزارش سرويس پايان نامه ايسنا، دکتر مرجانه خراط صادقي، دانش آموخته دکتري علوم محيط زيست مرکز تحقيقات و مطالعات محيط زيست و انرژي در اين زمينه گفت: نگراني ناشي از برخي از بيماري‌هاي خطرناک نظير سرطان و علل بروز آن از جمله مواردي هستند که همواره نظر محققان را به خود جلب كرده است. از جمله اين عوامل فاکتورهاي زيست محيطي هستند که در تحقيقات گذشته مورد توجه قرار گرفته‌اند.

وي گفت: طي سال‌هاي گذشته، گزارش‌هاي متعددي در رابطه با آمار بالاي بروز سرطان در استان مازندران ارائه شده است که از آن جمله مي‌توان به کارهاي تحقيقاتي انجام شده در خصوص وقوع سرطان مري كه توسط کمپ و محبوبي در سال 1972 انجام شده است، اشاره کرد.

خراط صادقي افزود: عوامل متعددي نظير رژيم غذايي، آفت کش‌ها، سموم دفع آفات نباتي و... در بروز سرطان نقش دارند و در اين ميان عناصر سنگين، پرتوها و عادات غذايي از مهمترين عواملي هستند که در اين تحقيق به آنها پرداخته شده است. مشخص کردن عوامل طبيعي و انسان ساخت در بروز سرطان، تعيين پتانسيل پرتوزايي خاک، شناخت مناطق حساس، نحوه پراکنش مواد سرطان‌زا، تهيه نقشه پراکنش عناصر سنگين و پرتوزا در آب و خاک، ايجاد پايگاه داده‌ها در محيط gis، تهيه نقشه پراکندگي ميزان مرگ و ميرهاي ناشي از انواع سرطان و مشخص کردن نقش عناصر سنگين و پرتوزا در بروز سرطان در زمره اهداف اين تحقيق بوده‌اند.

وي ادامه داد: در انجام اين تحقيق، مراجعات متعددي به شرکت‌هاي مختلف ذيربط، سازمان صنايع و معادن استان، سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان، جهاد کشاورزي، مسکن و شهرسازي و ... صورت پذيرفته تا بتوان حداکثر اطلاعات مورد نياز در انجام تحقيق را گردآوري کرد. تمام اين اطلاعات در يک پايگاه داده در محيط gis ارائه شد تا بتوان از اين اطلاعات در بخش‌هاي مختلف تحقيق استفاده کرد.

صادقي با اشاره به اين مطلب که به منظور آگاهي از عادات غذايي و عوامل تاثير گذار محيطي بر مردم منطقه پرسشنامه‌اي تهيه شد تا بتوان ارتباط بين بروز انواع سرطان با عوامل ياد شده را تعيين کرد، ادامه داد: در اين مسير حدود پنج هزار پرسشنامه تکميل شده و از طريق نرم افزارهاي MVSP, spss تحليل‌هاي لازم انجام شد. در برنامه رايانه‌يي MVSP اطلاعات حاصل از اجراي برنامه spss به عنوان داده‌هاي ورودي استفاده شده و در نهايت آناليز خوشه‌اي آن به همراه سطوح مختلف ضرايب تشابه ارائه شد.

دانش‌آموخته دکتري واحد علوم و تحقيقات دانشگاه آزاد اسلامي تصريح کرد: دندوگرام آناليز خوشه‌يي جهت هشت عنصر سنگين در پيوندهاي سست، سولفيدي و آلي، فازهاي انسان ساخت و طبيعي ترسيم شد. تفسير دندوگرام هاي آناليز خوشه اي اين عناصر ارائه شد، در مرحله بعد به منظور تعيين غلظت هشت عنصر سنگين در خاک با استفاده از 53 ايستگاه تعيين شده نقشه‌هاي پراکنش اين عناصر در منطقه مورد مطالعه در محيط gis ارائه شد، تا مشخص شد بيشترين غلظت هر يک از عناصر در کدام ناحيه از منطقه مورد بحث بيشتر بوده تا بر اساس آن بتوان تحليل هاي آتي را بنيان گذارد.

وي با بيان اين مطلب که نظير همين اقدام در خصوص نقشه‌هاي پراکنش عناصر سنگين در آبهاي آشاميدني و معدني منطقه مورد مطالعه با استفاده از 50 ايستگاه نمونه‌برداري انجام پذيرفت که در اين رابطه به عنوان نمونه نواحي چالوس و نور حاوي بيشترين مقدار سرب بوده‌اند ادامه داد: از آنجائيکه مواد پرتوزا در آبهاي آشاميدني ، معدني و خاکهاي سطحي منطقه مي توانند نقش موثري به عنوان عوامل تعيين کننده در بروز انواع سرطان داشته باشند ، لذا نسبت به اندازه گيري عناصر Ra،Th ،K ،Cs با استفاده از دستگاه اسپکترومتري گاما اقدام شد. دوز جذبي گاماي ناشي از هسته‌هاي پرتوزاي طبيعي در نمونه‌هاي خاکهاي سطحي منطقه از جمله موارديست که در اين تحقيق مورد توجه قرار گرفته و ميزان دوز جذبي آنها بر اساس استاندارد (UNSCEAR ,2000) محاسبه شد.

صادقي افزود: به منظور تعيين ارتباط معني‌دار بين عوامل اندازه‌گيري شده با ميزان مرگ و مير ناشي از 13 سرطان شايع در منطقه ، نقشه‌هاي پراکنش ميزان مرگ و مير طي سالهاي 86-84 در محيط gis تبيين شد. بررسي نقشه ميزان کل مرگ و مير نشان مي‌دهد که سرطان معده بيشترين وقوع را در منطقه چالوس و متعاقباً تنکابن در بر مي‌گيرد، در حالي که سرطان مري بيشتر در مناطق نوشهر و نور ثبت شده‌اند. توزيع ناهمگون ميزان کل مرگ و مير ناشي از سرطان‌ها در اين منطقه نشان مي‌دهد که عوامل موثر در بروز آنها از منشاء واحدي برخوردار نيست.

وي گفت: به اين ترتيب نقشه پتانسيل آلودگي و ريسک زيست محيطي، جهت عناصر مختلف در نواحي مختلف منطقه مورد مطالعه در محيط GIS ترسيم شده تا از يک طرف بتوان تحليل‌هاي لازم را ارائه کرده و از طرفي ديگر پايگاه داده به منظور ورود اطلاعات جديد در آينده ايجاد شود. به همين روال، نقشه پتانسيل آلودگي و ريسک زيست محيطي براي تلفيق چهار عنصر راديواکتيو در منطقه تهيه شد.

وي ادامه داد: مقايسه نتايج آناليز عناصر سنگين در خاکهاي سطحي نشان داد که ميانگين غلظت عناصر آرسنيک، سرب، کادميوم، روي و نيکل در پوسته زمين و خاک در مقايسه با مقادير جهاني آنها بسيار بالاتر بوده و با توجه به اينکه ساختار زمين‌شناسي هر منطقه با ساير نقاط متفاوت است در ارزيابي مورد استفاده قرار گرفته‌اند. با مجموعه مطالعاتي که صورت گرفت، مشخص شد وجود عناصر سنگين در خاک منطقه که نشات گرفته از منابع طبيعي و يا انسان ساخت است، از مهمترين عواملي هستند که مي‌توانند در بروز سرطان نقش داشته هستند.

فارغ التحصيل دکتري واحد علوم و تحقيقات با بيان اين مطلب که اين امر به خصوص در بخشي از نواحي اين منطقه نظير رامسر و اطراف آن ، شمال و جنوب منطقه چالوس و بخشي از منطقه نور کاملاً مشهود است افزود: وجود عناصر پرتوزا در خاک که از منابع طبيعي و انسان ساخت وجود دارند و مقايسه آنها با مقادير مجاز نشان دهنده اهميت اين فاکتور در احتمال بروز سرطان است. به منظور دست‌يابي به يافته‌هاي جديدتر، ضروري است نسبت به اندازه‌گيري عناصر سنگين و پرتوزا در محصولات غذايي غالب مورد استفاده مردم منطقه و در مو و ناخن افراد مبتلا به سرطان در منطقه، در رابطه با نحوه استفاده از روغن‌هاي مايع و جامد، بررسي ميزان نيتريت و نيترات در آبهاي آشاميدني، در مطالعات آتي اقدام کرد.

وي تصريح کرد: از ساير اقدامات مهمي که در مطالعات آتي بايد انجام شود مي‌توان به تبيين مديريت پايش و کنترل دائمي، محاسبه و تخمين مقدار پرتوگيري انسان، تعيين ظرفيت راديولوژيکي محيط زيست، تأثير کاهش مصرف کودهاي پتاسه و فسفاته و سموم ، بررسي اثرات بيولوژيکي عناصر سنگين و مواد پرتوزا در بدن انسان و ارتباط مواد پرتوزا و شيوع سرطان مري در استان مازندران و همچنين تعميم اين مطالعات در ساير مناطق شمالي کشور اشاره کرد.

گفتني است، مقاله اين دانش‌آموخته دکتري علوم محيط زيست با عنوان RELATIONSHIP OF SOIL TERRESTRIAL RADIONUCLIDE CONCENTRATIONS AND THE EXCESS OF LIFETIME CANCER RISK IN WESTERN MAZANDARAN PROVINCE , IRAN در ژورنال ISI با عنوان Radiation Protection dosimetry (آگوست 2010) به چاپ رسيده است.

ضمناً اين پروژه از حمايت سازمان انرژي اتمي ايران و سازمان حفاظت محيط زيست کشور برخوردار بوده و مذاکراتي صورت گرفته تا بتوان پروژه اي در سطح ملي در اين زمينه با حمايت سازمان هاي مذکور و ساير سازمان هاي ذيربط به اجرا گذاشته شود.

 

منبع:سازمان نظام پزشکی تنکابن

تصاویری از بارش برف شهرستان تنکابن 1392/11/18 سری هفتم

محمدصالح گرامی بازدید : 432 شنبه 19 بهمن 1392 نظرات ()

تصاویری از بارش برف شهرستان تنکابن و سخنی با مردم و مسولان/سری هفتم

محمدصالح گرامی بازدید : 445 پنجشنبه 17 بهمن 1392 نظرات ()

سلام خدمت همه بازدید کنندگان عزیز و گرامی...

در پست های قبل براتون عکسهایی گذاشتم که از زیبایی های برف و خسارات برف سنگین تنکابن برای مردم این شهر رقم خورده بود....

بنده به دلیل دوری از این شهر نتونستم عکسهایی از مشکلات و تخریب ها و ...تهیه کنم

اما با پرس و جو از دوستان و آشنایان متاسفانه شنیدم که در چند روزی که تمامی راه های منتهی به شهرستان تنکابن بسته بود  و نیروهای کمکی هم نمیتونستند وارد شهر بشن بعضی از مغازه داران خوش انصاف وقتی آب قطع شد بطری آب معدنی هزار تومانی رو با قیمت 3 تا 4 هزار تومان میفروختند و  تخم مرغ 300تومانی رو دونه ای 700 تا 1000 فروخته میشد...با قطع برق و تعطیلی نانوایی ها برخی از نانوا های خوش غیرت و...آرد که کیلویی شاید به 1000تومان هم نرسه رو با قیمت سه تا چهار هزار . تومان به مردمی که مجبور بودند برای این که شکمشون سیر کنند میفروختن 

ما ادعا داریم که مسلمون هستیم...آخه این کجاش مسلمونیه !!!!!از اسلام اینهارو یاد گرفتیم؟؟!!!!میگیم مسلمونیمون به کنار...آخه دین نداری آزاده باش تویی که  تو این بحران به فکر جیبت هستی!!!مایی که دم از فرهنگ غنی 2500ساله میزنیم!!!!تو این فرهنگ غنی که میگی و ما ندیدیم...یه جمله کوچولو نگفته تو این شرایط دست دوستت بگیری و بهش کمک کنی؟؟؟؟اما بعضیا تو این شرایط به فکر راهزنی و خالی کردن جیب  ملت بودن!!!!

مسولان شهری و استانی  که واقعا دستشون درد نکنه...بی مسولیتی رو به آخرش رسوندن ....واقعا یک شهر باید اینقدر ضعیف باشه که نتونه از پس خودش بر بیاد؟؟؟؟نتونه از پس مشکلات و حوادث اتفاقی بربیاد؟؟نمیگیم همش...اما قسمت زیادی رو باید کنترل کنیم و مدیرت کنیم...دست مرکز استان هم درد نکنه از کمک هایی که به فقیر فقرا کرده...!!!انشاالله جبران کنیم براتون...از هلال احمر تشکر میکنیم که هرچند دیر به داد مردم رسید اما باز از بقیه ارگان ها بهتر بودند واقعا مقداری مواد غذایی بین مردم پخش کردند...باعث شد گران فروش ها کمتر به مال مردم دست بندازند...

در آخر صحبتی دارم با مسعولان شهری شهرستان تنکابن:عزیزان...دوستان...مردم این شهر فقط نیاز به این ندارند که موقعی که بخواهید رای کسب کنید بیایید کوچه هارو آسفالت کنید و شب نامه بندازید تو خونه مردم...این عوام الناس رو بکشونید پای صندوق رای تا بهتون رای بدن...

مردم این شهر نیاز به امکانات شهری دارند ...نیاز دارند که با یک برف یک متری زندگیشون متلاشی نشه...مردم این شهر نیاز به مسئول با لیاقت دارند که واقعا در این شهر نایابه...

.نمیدونم تا کی باید در انتظار یک مسئول بالیاقت و متعهد بود که واقعا دلسوز مردم باشه و به درد مردم برسه...الله اعلم...شاید تا ظهور امام زمان باید منتظر باشیم

در ادامه عکسهایی رو از رودخونه چشمه کیله براتون میذارم..امیدوارم که خوشتون بیاد


تصاویری از بارش برف شهرستان تنکابن 1392/11/16 سری ششم

محمدصالح گرامی بازدید : 718 چهارشنبه 16 بهمن 1392 نظرات ()

تصاویری از بارش برف شهرستان تنکابن1392/11/16 سری پنجم

محمدصالح گرامی بازدید : 428 چهارشنبه 16 بهمن 1392 نظرات ()

تصاویری از بارش برف شهرستان تنکابن 1392/11/12 سری چهارم

محمدصالح گرامی بازدید : 490 چهارشنبه 16 بهمن 1392 نظرات ()

تصاویری از بارش برف شهرستان تنکابن 1392/11/12 سری سوم

محمدصالح گرامی بازدید : 838 چهارشنبه 16 بهمن 1392 نظرات ()

تصاویر جدید از شهر برف زده تنکابن 


تماس با کار کنان دانشگاه پیام نور تنکابن

محمدصالح گرامی بازدید : 503 جمعه 10 آذر 1391 نظرات ()

مسعود رجائی

رئیس مرکز

4254410

محمود رحمتی

تحلیل گرسیستم

4253347

یداله لاله

مدیر مالی

4256205

علی اکبر گلیج

حراست

4253344داخلی 12 

         

حمیرا بالابندی

مسئول آموزش

4256204

ناهید صمدی

فارغ التحصیلان

4253344الی6داخلی 15

میترا لزردوستی

رسانه

4253344الی6

داخلی 17

فاطمه پورعینی

مدیر اداری

4256205
سید رحیم هاشمی

دبیرخانه

4253344داخلی18

تقی رحمانزاده

کتابدار

4253344الی6داخلی16

 

         


فاطمه پشته

کارشناس جغرافیا

4253344الی6

داخلی 14

احترام سیاسرنژاد

کارشناس ریاضی

4253344الی6

داخلی 15

دانشجویان جهت ارتباط با کارمندان دانشگاه میتوانند از
 شماره های بالا استفاده کنند.
(کارکنان دانشگاه متاسفانه از پست الکترو نیک استفاده نمیکنند)


تصاویر پانورما از مراحل ساخت پل ساحلی تنکابن-1

محمدصالح گرامی بازدید : 655 پنجشنبه 09 شهريور 1391 نظرات ()

طبق روز شمار نصب شده توسط شهرداری173 روز

مانده تا افتتاح پل ساحلی تنکابن


برای بهتر دیدن تصاویر بر روی آن کلیک کنید
http://s1.picofile.com/file/7485193545/2012_07_29_12_02_04.jpg


http://s3.picofile.com/file/7485193973/2012_07_29_12_02_45.jpg

عکسهای گرفته شده از دانشگاه پیام نور1391/6/7

محمدصالح گرامی بازدید : 697 پنجشنبه 09 شهريور 1391 نظرات ()دانشگاه پیام نور مرکز تنکابن که طبق قرارها باید سال قبل افتتاح میشد

هنوز افتتاح نشده و با پیشرفت 50ــ60 درصدی که داشته

به احتمال زیاد در دو سال آینده هم افتتاح نخواهد شد

تا آنجا که در جریانیم جناب مسعود رجایی ریاست دانشگاه تمامی تلاش های خودشون برای پیشرفت

و اتمام ساخت این دانشگاه انجام دادند اما مشکلات پیمانکاری و بودجه

از مشکلات پیشرو میباشد

امید است مسئولان همکاری و همیاری خود را با ریاست دانشگاه داشته باشند

تا دانشگاهی در خور ،دانشجویان این دانشگاه داشته باشیم

به امید آن روزhttp://s1.picofile.com/file/7485131826/2012_07_22_19_48_17.jpg

ادامه تصاور در ادامه مطلب ببینید...تعداد صفحات : 2

اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • جغرافیا طبیعی
 • جغرافیا انسانی
 • دانلود ها
 • عمومی
 • طبقه بندی مطالب
 • جغرافیدانان بزرگ
 • مناطق
 • نرم افزار های جغرافیایی
 • مقالات جغرافیایی
 • زلزله
 • سایت اقلیم شناسی در اینستاگرام

  صفحه رسمی سایت اقلیم شناسی  در اینستاگرام...

  مارا دنبال کنید...

  www.instagram.com/cliimatology

  نحوه ارسال مطلب(کاربران سایت)

  علاقه مندان به ارسال مطالب خود در سایت تخصصی اقلیم شناسی ؛ نحوه ارسال مطلب در سایت اقلیم شناسی با نام خود شما؛ از طریق لینک زیر فایل آموزشی را دانلود نمایید:

  برنامه اندروید سایت اقلیم شناسی

  دانلود برنامه کاربردی سایت اقلیم شناسی برای گوشی های اندروید. جهت سهولت در دسترسی به سایت بران شدیم که نرم افزار اندرویدی تولید کنیم تا دوستان و همراهان سایت اقلیم شناسی هواره دسترسشی آسان به سایت داشته باشند.

  دانلود

  وب سایت جامع هوا و اقلیم
  <a href="http://parstools.com/">

  فید خوان rss reader