ملکه یهودی خشایارشا و جشن پوریم (هامان سوزی)و حقایقی در این زمیه
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
ملکه یهودی خشایارشا و جشن پوریم (هامان سوزی)و حقایقی در این زمیه
www.synopticclimate.ir
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلیایرانملکه یهودی خشایارشا و جشن پوریم (هامان سوزی)و حقایقی در این زمیه

سفارش کتاب و مقاله
تعداد بازدید : 674
نویسنده پیام
mohammad آفلاین

مدیرکل

ارسال‌ها : 426
عضويت : 9 /6 /1390
تشکر ها: 58
تشکر شده : 92
ملکه یهودی خشایارشا و جشن پوریم (هامان سوزی)و حقایقی در این زمیه
در آن روزگاردر فارس که حدود پانصدسال پ.ت.ت. می بوده مردی میزیسته بنام مردخای فرزند پائیر از نژاد بنیامین و پیرو کیش یهود.او عموزاده دختری داشت بنام هدسه که بی نهایت خوب رو بود و خوشکردار .این دختر نیز به میل خود به پایتخت آوردند بنا بر آنچه به او آموخته بودند او هرگز درباره خود و کیش خود با هیچکس سخن نمی گفت . او را همچون دیگر دختران به خواجه سراسپردند.. هدسه را خواجه سر بسیار خوش آمد . بنا براین خواجگان برآن شدند که او را آماده نمایند .پس از یک سال تمرینهای بدنی و آموختن طریقه رفتار با پوشیدن لباسهای گرانبها بروزی اورا با دیگر دختران خوبرو به نزد شاهنشاه ایران در آوردند. خشایارشا محبت اورا بدل گرفت و تاج برسرش نهاد . قرار برآن گردید که با شاهنشاه ایران ازدواج نماید . از آن هنگام او را استرنام نهادند. در آن زمان رسم بر آن بود که همگان می بایستی کیش خود را پنهان ننمایند و پنهان کردن کیش در نزد ایرانیان گناه بس بزرگ بود. مردخای نیز به خدمت دربار درآمد بدون آنکه نسبت خود را با ملکه ایران بیان نماید . بروزگاری کیش و نسبت مردخای با ملکه معلوم میگردد و وزيرالوزرا هامان با استفاده از قانون سعی در کشتار یهودیان و مردخای می نماید . مردخای از این بابت پریشان شده نزد ملکه استر می رود و از او چاره کار می خواهد . ملکه استر با جلال و جبروت تمام به خدمت شاهنشاه می رود . خشایارشا فورا درمی یابد او خواهان چیز مهمی است. بالاخره به اصرار زیاد شاه خواسته خود را بیان کرده و از شاه می خواهد که از قتل یهودیان در گذرد. شاه به خواسته او جواب مثبت داده و دستور می دهد در نامه ای که به مهر و امضاء شاه رسیده هر آنچه ملکه استر می خواهد نوشتار نماید . ملکه استر یا هدسه علاوه بر خواسته اولیه خود در نامه درج می نماید که به مدت هشت روز به یهودیان اجازه داده شود که هرکاری که می خواهند انجام دهند و بعد از آن نیز هیچگونه تعقب قانونی قرار نگیرند. تاریخ نویسان می نویسند که یهودیان در این مدت حدود یکصد هزار ایرانی بی گناه را از دم تیغ گرانیدند . هزاران سال است که یهودیان سه روز در موقع معینی از سال را به نام روز ملکه پوریم جشن می گیرند.در ضمن یکی از کتابهای تورات استر و مردخای نام دارد . آرامگاه ملکه استر و مردخای هم اکنون در همدان می باشد .جشن پوريم

( طبق نوشته سايت فارسي زبان اسرائيل- ايران « 23 اسفند ماه هرسال، يهودي هاي ايران و جهان در چهاردهمين روز از ماه عبري « آذار » ، هم زمان با چهارشنبه سوري و در آستانه نوروز ، جشن بزرگ پوريم را که جشن آزادي نيز ناميده مي شود ، برگزار مي کنند البته جشن پوريم به صورت متغير بيشتر در ماه اسفند و گاهي در ماه فروردين برگزار مي شود. » هر سال جشن پوريم يا هامان سوزي در اطراف و اکناف جهان توسط يهوديان برگزار مي شود . مجسمه اي به عنوان هامان ايراني درست مي کنند و گردنش را مي زنند و او را مي سوزانند تا درس عبرتي باشد براي تمام دشمنان يهوديان.اما واقعيت چيست؟

در اين باره تورات در كتاب استر مي گويد :

« خشايار شاه پادشاه پارس در آخرين روز جشن 180 روزه كه از باده نوشي سرمست بود، دستور داد ملكه وشتي زيباييش را به مقامات و مهمانانش نشان دهد . ملكه امتناع ورزيد و پادشاه بسيار خشمناك شد. در شوش يك يهودي به نام مردخاي پسر يائيز زندگي مي كرد، او دختر عموي زيبايي داشت بنام هدسه دختر ابيحايل كه به او استر هم مي گفتند . زماني كه قرار شد از تمام بلاد دختران زيباروي به حرمسراي پادشاه آورده شوند استر نيز همراه دختران زيباي بي شمار ديگري به حرمسراي قصر شوش آورده شد . به توصيه مردخاي، استر به هيچ كس نگفته بود كه يهودي است . استر بيش از دختران ديگر مورد توجه و علاقه پادشاه قرار گرفت بطوري كه پادشاه تاج بر سر استر گذاشت و او را به جاي وشتي ملكه ساخت.» استر ظاهرا ملكه پادشاه است . اما تورات مي گويد « او فرمانبر مردخاي يهودي است مرد خاي نيز از طرف پادشاه به مقام مهمي در دربار منصوب مي شود . با توصيه مردخاي ، استر عليه هامان وزيرالوزرا دسيسه كرده و شاه هامان را اعدام و املاك او را به استر مي بخشد . بعد از ان پادشاه انگشتر خود را به مردخاي داد.

پادشاه به ملكه استر و مردخاي گفت : شما مي توانيد حكمي مطابق ميل خود بنام پادشاه براي يهوديان صادر كنيد و آن را با انگشتر پادشاه مهر كنيد .»

از 26 قرن گذشته يهود روزهايي كه از هر يازده نفر ايراني يك نفر كشته شده است را به عنوان روز سپاسگزاري ، روز امحاء دشمنان يهود و روز پوريم جشن مي گيرند.

اما نکاتي در اينجا قابل تامل است :

1. امتناع وشتي از نماياندن خود، اين نکته را نشان مي دهد كه زن ايراني راضي نيست ملعبه ديگران قرار گيرد . در ضمير زن ايراني حجب ، حيا و عفت از روزگاران دور وجود داشته است .

2. زيبايي استر نيز قابل ملاحظه است چيزي كه در طول تاريخ ، يهود از آن بهره برده و امروز نيز يكي از ابزارهاي مهم جاسوسي جهت نفوذ به دستگاههاي امنيتي و اطلاعاتي حكومتها و سازمانهاي دولتي و بين المللي، مي باشد . انان براي به انحراف كشيدن نسل ها از حربه نمايش زنان بهره برده و مي برند .

3. واضح است پيماني كه استر بعنوان ملكه با پادشاه مي بندد بر اساس پنهان كاري است، به يهودياني كه براي مقاصد شوم خود دين ، عقيده و باور خود را پنهان مي كنند و از اسم و رسم طرف مقابل بهره مي برند « آنوسي » مي گويند، و استر يك آنوسي است . مردخاي نيز از طرف پادشاه به مقام مهمي در دربار منصوب مي شود . با توصيه مردخاي، استر عليه هامان « وزيرالوزرا» دسيسه كرده و شاه، هامان را اعدام و املاك او را به استر مي بخشد . بعد از ان پادشاه انگشتر خود را به مردخاي داد. پادشاه به ملكه استر و مردخاي گفت : « شما مي توانيد حكمي مطابق ميل خود بنام پادشاه براي يهوديان صادر كنيد و آن را با انگشتر پادشاه مهر كنيد.» و اينجا بود که آنان از اين اعتماد سوء استفاده کردند و آن به ايراني کشي تبديل نمودند.پوريم در کتب يهودي و غير يهودي :

در كتاب واژه هاي فرهنگ يهود چاپ اورشليم در خصوص اين جشن آمده است :

«پوريم در چهاردهم ماه آدار و به ياد خنثي نمودن نيت پليد هامان جشن گرفته مي شود. هامان صدر اعظم خشايار شاه شاهنشاه ايران بود كه قصد داشت همه يهوديان را در سراسر شاهنشاهي ايران نابود سازد . اما اين نقشه با ميانجيگري مردخاي يهودي و برادرزاده اش (يا دختر عمويش) استرِ ملكه نقش بر آب شد . نام اين جشن از كلمة " پور " به معناي قرعه گرفته شده از آن جهت كه هامان براي يافتن مناسب ترين روز براي اجراي نقشه اش قرعه انداخت . »

اما در منابع غير يهودي آمده است : « بنا بر آنچه كه در كتاب استر آمده ، مردخاي يهودي با نفوذ در دربار پادشاه هخامنشي توانست استر دخترعمويش را جانشين ملكه نمايد و بدين ترتيب پادشاه و دربار وي تحت تسلط يهوديان قرار گرفتند .

اين قدرت فوق العاده باعث شد كه اين قوم اقدام به انتقام نمايند تا جايي كه برابر مندرجات كتاب استر ، بيش از هفتاد و پنج هزار نفر از ايرانيان در هجوم وحشيانه بني اسرائيل كشته شدند.»

به همين مناسبت يهوديان هر ساله در اين ايام با آتش زدن عروسك هامان وزير شاه هخامنشي كه در صدد از بين بردن نفوذشان بود ، اقدام به برگزاري جشن پوريم در سراسر جهان مي نمايند .پوريم و سيزده بدر:

ايرانيان هرساله در روز سيزده فروردين با رفتن به كوه و صحرا ياد كشته شدگان آن روز را گرامي مي دارند زيرا كشتار ايرانيان آن چنان گسترده بود كه بسياري از آنان از ترس جانشان به كوه و صحرا فرار نموده بودند . جشن پوريم ياد آور واقعه اي است که در ايران و در دوره خشاريار شاه صورت گرفت که هشدار هامان وزير خشايار شاه در مورد يهوديان به شکست انجاميد و باعث مرگ خود و فرزندانش شد. اما ما ايرانيان هر ساله سيزده بدر را نحس مي دانيم و براي اينکه از اين نحسي نجات پيدا کنيم به ياد بود آنروز سيزدهم فروردين را به کوه و بيابان پناه مي بريم.« استر» که بود؟

استر ملکه اسطوره اي يهوديان اولين جاسوس زني بود که توانست در اين مسير موفق شده و چندين سال به عنوان ملکه ايران پادشاهي کرد در زمان اين ملکه اسطوره اي، بزرگترين کشتار ايرانيان و يکي از زيرکترين وزراي دربار هخامنشي بنام هامان وزير و يازده پسرش اتفاق افتاد. براساس تورات، استر و مردخاي که قبر آنان در همدان کنوني است دريک روز هفتاد هزار نفر از ايرانيان را کشته اند . يهوديان اين روز را که به نام عيد پوريم معروف است هر ساله جشن ميگيرند و عروسکهاي هامان وزير را به آتش ميکشند . روش استر در مواجهه با خشاريار شاه و ترفند وي براي رسيدن به حرمسراي اين پادشاه ايراني و نسل کشي اي که اين ملکه اسطوره اي کرد پايه گذار روشهاي جديد نفوذ جاسوسه ها به دستگاههاي اطلاعاتي و غيره کشورهاي هدف شد.

گفتني است که طبق نوشته سايت اسرائيل – ايران « پس از در گذشت استر و پسر عمويش مردخاي هر دو را در شهر همدان ، در مرکز ايران به خاک سپردند و امروز آرامگاه استر و مردخاي زيارتگاه يهوديان است» !!!يهودستيزي بهانه اي در دست يهوديان

داستان استر و مردخاي دو يهودي مخفي و نفوذي دربار هخامنشي ؛ چهره يهوديان را به طور کامل واضح اثبات و آشکار مي کند.آن گونه که در کتاب «استر» بيان شده است: مردخاي يهودي پس از ورود و نفوذ به دربار خشايارشاه هخامنشي هدسه يا همان «استر» دختر برادر خود را نيز با ترفندي زيرکانه وارد دربار مي کند تا جايي که او با دلفريبي مقام ملکه را از آن خود مي سازد. استر و مردخاي نفوذ خود را در دربار و نزد خشايارشاه افزايش و گسترش مي دهند و سر انجام در قالب توطئه اي سهمناک هامان وزير اعظم دربار هخامنشي را به همراه جمعي از فرزندان و اعضاي خانواده او به اتهام ضديت با يهود يا يهودستيزي در شوش پايتخت دولت هخامنشي به طرز فجيعي به قتل مي رسانند . ملکه استر و مردخاي به اين جنايت هولناک بسنده نکرده در پايان همان روز با دسيسه اي ديگر خواست خود را مبني بر قلع و قمحمخالفان يهود در سراسر کشور ۷۵ هزار نفر از مردم ايران را قتل عام مي کنند . اين دو يهودي دربار خشايارشاه که اهرم هاي قدرت دربار را به دست گرفته بودند پس از اين کشتار فجيع طي نامه اي با مهر شاهانه به يهودي هاي سراسر ايران پيغام فرستادند که به شکرانه نجات از دست مخالفان ايراني خود از يک سو و کشتار بيش از هفتاد و پنج هزار ايراني از سوي ديگر از اين پس روزهاي مزبور را به عنوان عيد به جشن و شادماني مشغول شوند و ياد آن را براي هميشه تاريخ زنده نگهدارند. به اين ترتيب «عيد پوريم» به صورت يکي از اعياد رسمي در تقويم و تاريخ يهود ماندگار شد . بر اساس اين واقعه همه ساله يهودي ها روزهاي ۱۴و۱۵ ماه «آدار» را به عنوان «عيد» اما نه به نام کشتار خونين و فجيع بيش از هفتاد و پنج هزار ايراني بي دفاع بلکه تحت بهانه و پوشش رهايي از سوء نيت مخالفان خيالي جشن مي گيرند و پايکوبي مي کنند. )

امضای کاربر : خدایا.......

دستانم خالی اند ودلم غرق در آرزوها............

یا به قدرت بی کرانت دستانم را توانا گردان.............

یا دلم را از آرزوهای دست نیافتنی خالی کن................

دوشنبه 23 آبان 1390 - 16:29
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ

در گوگل محبوب میکنم
لطفا جهت حمایت روی +1 کلیک کنید