پاپ_آپ

آخرین مطالب

آخرین ارسال های انجمن

گونه جدیدی از عنکبوت در آمریکا شناسایی شد

غارنوردان یک خانواده جدید از عنکبوتها را در کوه‌های سیسکییو در جنوب اورگان آمریکا کشف کرده‌اند و دانشمندان به علت پاهای جلوی ترسناک آنها را به Trogloraptor (سارق غار ) نامگذاری کرده‌اند.

 این غارنوردان آماتور نمونه های این عنکبوتها را به آکادمی علوم کالیفرنیا در سان فرانسیسکو ارسال کردند که دارای بزرگترین مجموعه عنکبوتهای ساحل غربی آمریکا است.

حشره شناسان اظهار داشتند که این عنکبوت که رنگ آن به قهوه ای مایل به سرخ بوده و اندازه آن در حد یک سکه است طوری رشد داشته که دارای خانواده خاص خود است.

این عنکبوت نخستین خانواده عنکبوتی است که از دهه 1870 در آمریکای شمالی کشف شده است.

چارلز گریسورلد متصدی بخش جانوران بندپا در این آکادمی اظهار داشت: مدتها طول کشید تا توانستیم بفهیم این عنکبوت به هیچ کدام از عنکبوتهایی که تاکنون کشف شده شباهت ندارد، ما از کالبدشکافی و آزمایش DNA استفاده کردیم تا جایگاه تکاملی این عنکبوت را شناسایی کنیم و سپس به مشورت با سایر کارشناسان در سراسر جهان پرداختیم. آنها نیز با ما در این نظر که این عنکبوت برای علم کاملا جدید است هم عقیده بودند.

شرح این اکتشاف در مجله زوو کیز منتشر شده است.

جاناتان کادینگتون متصدی بخش بندپایان در موسسه اسمیتسونیان و معاون مدیر بخش علم در موزه ملی تاریخ طبیعی با تأکید بر اینکه این عنکبوتها متعلق به خانواده ای است که تاکنون مشاهده نشده اظهار داشت: کشف این عنکبوت یک رویداد مهم است.

نورمن پلاتنیک متصدی بازنشسته بخش عنکبوتها در موزه تاریخ طبیعی اظهار داشت که این کشف به قدری برای دانشمندان عنکبوت شناس هیجان برانگیز است که کشف یک دایناسور می تواند برای دیرین شناسان هیجان انگیز باشد.

وی افزود: این عنکبوتها متعلق به یکی از گروه های اولیه عنکبوتهای حقیقی هستند و از نیروی بالقوه ای برخوردار است که بسیاری از اندیشه های کنونی ما را درباره تکامل اولیه عنکبوتها تغییر بدهد اما وجود این عنکبوت بهتر از فسیل آن است، چرا که ما می توانیم کل اورگانیسم آن را همراه با رفتارها و فیزیولوژی آن مطالعه کنیم و نه این که صرفا این ابعاد را از روی فسیلها حدس بزنیم.

کودینگتون اظهار داشت: غارها محلی برای نگاهداری گونه های اولیه نسبت به تکامل هستند، چرا که غارها پناهگاهی در مقابل تغییرات جوی و سایر تغییرات هستند.

مطالب مرتبط

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش