پاپ_آپ

آخرین مطالب

آخرین ارسال های انجمن

دستاوردهای ایران در حوزه علم و فناوری تدوین شد

مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهی گزارش جامعی از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه علم و فناوری ارائه و تدوین کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، پروژه تدوین گزارش جامع دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه علم و فناوری برای ارائه به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توسط مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهی اجرا شده است.

این پروژه با هدف ارائه خلاصه‌ای از چشم انداز، مأموریت‌ها، اهداف، قوانین و سیاستهای بالادستی ایران در عرصه علم و فناوری تدوین شد و در تدوین آن مفاد مرتبط با علم و فناوری در اسنادی همچون سند چشم انداز بیست ساله، نقشه جامع علمی کشور، برنامه‌های سوم، چهارم و پنجم توسعه، قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و .... بررسی، استخراج و به زبان انگلیسی ترجمه شده است.
 
با انجام مطالعات تطبیقی و بهره‌گیری از گزارش‌های مشابه بین‌المللی حوزه علم و فناوری همچون گزارش شاخص‌های علم و فناوری OECD، شاخص‌های علم و فناوری بانک جهانی، گزارش شاخص‌های علم و فناوری ژاپن، گزارش شاخص‌های علم و مهندسی (S&E) آمریکا، گزارش علم و فناوری آلمان و گزارش علم و نوآوری اتریش و همچنین گزارش ملی سومین ارزیابی کلان علم و فناوری در جمهوری اسلامی ایران (شورای عالی انقلاب فرهنگی 1386) و شاخص‌های اشاره شده در نقشه‌ جامع علمی کشور، اهم شاخص‌های علم و فناوری کشور انتخاب شده و با جمع‌آوری داده‌های مرتبط از ارگان‌های رسمی، گزارش شاخص‌های حوزه‌ علم و فناوری جمهوری اسلامی ایران نیز تدوین و ارائه شد.

دستاوردهای عینی تحقق‌یافته‌ حوزه‌های High Tech همچون نانو، زیست فناوری، هوافضا، فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز بخش دیگری از این گزارش را تشکیل داده و خلاصه‌ای از این گزارش برای ارائه در سازمان کنفرانس اسلامی و سایر کنفرانس‌ها و مجامع بین المللی به زبان انگلیسی ترجمه و ارائه شده است.

مطالب مرتبط

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش