پاپ_آپ

آخرین مطالب

آخرین ارسال های انجمن

اوباما:چاره ای نیست از ایران نفت بخرید!

دولت آمریکا روز سه شنبه ژاپن و 10 کشور اروپایی را از تحریم های سفت و سختی که علیه کشورهای خریدار نفت از ایران وضع شده بود، معاف کرد.
 
تابناک:دولت آمریکا روز سه شنبه ژاپن و 10 کشور اروپایی را از تحریم های سفت و سختی که علیه کشورهای خریدار نفت از ایران وضع شده بود، معاف کرد.

این کشورهای اروپای شامل بلژیک، جمهوری چک، فرانسه، آلمان، یونان، ایتالیا، هلند، لهستان، اسپانیا و انگلیس هستند. «هیلاری کلینتون»، وزیر امور خارجه آمریکا در بیان دلیل اتخاذ این تصمیم، عزم این کشورها بر کاهش قابل توجه میزان خرید نفتشان از ایران را به عنوان مهمترین عامل برشمرده است.

روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» ضمن بیان این خبر، دلیل اصلی اخذ این تصمیم را مجازات هایی عنوان کرده که دولت آمریکا مجبور بود مطابق قانون تحریم ها علیه کشورهای فوق اجرا کند. اجرای چنین مجازات هایی این خطر را به وجود می آورد که رابطه آمریکا با نزدیکترین متحدانش مورد آسیب قرار بگیرد.

بر همین اساس، کلینتون این ده کشورها را «گروه اولیه» دانسته و بیان کرد که ممکن است کشورهای بیشتری مشمول این معافیت شوند. در این میان، چشم تحلیلگران بیشتر از همه به چین، هند، کره جنوبی و ترکیه معطوف شده که بیشترین میزان خرید نفت از ایران را انجام می دهند و دولت آمریکا تلاش دارد آنان را به کاهش میزان خریدشان متقاعد کند.

مطالب مرتبط

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش