پاپ_آپ

آخرین مطالب

آخرین ارسال های انجمن

اهدای آب دریاچه 20 میلیون ساله به "ولادیمیر پوتین"

پس از اهدای آب 20 میلیون ساله به ولادیمیر پوتین، وی عملکرد دانشمندان روسی که توانسته بودند به حجم عظیمی از آب دریاچه ای باستانی در عمق سه کیلومتری از سطح لایه های یخی در قطب جنوب دسترسی پیدا کنند را ستود.

 وزیر منابع طبیعی روسیه "یوری تروتنو" در برنامه ای تلویزیونی مخزنی از آب به دست آمده از ذوب کردن یخهای سطح این دریاچه را به پوتین اهدا کرد و پوتین به وی گفت: خوب! شما از این آب نوشیده اید؟

تروتنو در پاسخ به پوتین با اضطراب و تشویش گفت که حتی یک قطره از این آب را نیز نچشیده است. پوتین در مقابل گفت خیلی جالب می شود، دایناسورها از این آب نوشیده اند و "تروتنو" یکی از اعضای دولت روسیه نیز از این آب بنوشد.

پوتین به همراه مخزنی از آب به دست آمده از ذوب کردن یخ سطح دریاچه

پوتین موفقیت دانشمندان روسی در دریاچه "وستوک" را رویدادی بزرگ نامیده و اعلام کرد که اعضای این پروژه جوایز ملی دریافت خواهند کرد. دانشمندان روسی پس از دو دهه حفاری توانستند هفته گذشته خود را به عمق سه هزار و 769 متری از سطح لایه یخی قطبی رسانده و به سطح دریاچه وستوک دسترسی پیدا کنند.

بر اساس گزارش رویترز، انتظار می رود این دریاچه دارای ارگانیزمهای زنده ای باشد که طی 20 میلیون سال گذشته در تاریکی اعماق این دریاچه به دام افتاده اند.

مطالب مرتبط

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش