پاپ_آپ

آخرین مطالب

آخرین ارسال های انجمن

اماکن تفریحی شهرستان تنکابن

دریای خزر : دریای خزر با  ساحل زیبای آن دارای چشم اندازها و مناظر بسیار بدیع و دلنشین است . از دریای خزر انواع ماهی ها نظیر ماهی سفید ، کفال ، کپور ، کیلکا و انواع ماهی های خاویاری صید می شود . خاویار دریای خزر از بهترین نوع خاویار جهان است .منطقه دو هزار: این منطقه ییلاقی منظره جالبی را در دامنه ارتفاعات کوتاه و جنگلی از جلگه و دریای خزر را به نمایش می گذارد .

منطقه سه هزار : این منطقه با دارا بودن آب و هوای بسیار خوب ، آبگرم ، آبهای معدنی ، معادن گوناگون ، قله های مرتفع  برای کوهنوردی و مراتع بسیار عالی برای دامداری و دامپروری جزء مناطق بکر و دیدنی محسوب می شود .
دشت دریاسر : این دشت زیبا و دیدنی یکی از نادرترین چشم اندازهای دنیا محسوب می شود که در فاصله 40 کیلومتری تنکابن واقع شده است . و ارتفاع آن از سطح دریا 1800 متر بوده و وجود کوههای پوشیده از گیاهان و چشمه ها و رودهای پر آب ، دریاسر را به عنوان یکی از جاذبه های منحصر بفرد کشور معرفی کرده است .
آبشار فرهاد جوی : در فرادست قلعه گردن آبشاری است با ارتفاع 10 متر که تا 50 متر قابل افزایش است که محیطی زیبا برای اتراق مسافران بوجود آمده است .

پارک جنگلی چالدره :   چاله ای در اوج ، دره ای بر ستیغ ، ناحیه ای در میانه دو رود ، منطقه ای جلگه ای و محصور میان کوهها و مفروش از بوریای سبز و گل که در بلندای خود دریا را نظاره می کند و شهر تنکابن در فرودست گوئی به تماشایش سر بالا گرفته است و گام به گام چیره دستی آفرینشگرش را به نمایش می گذذارد .

قله سیالان : سیالان مرتفع ترین قله تنکابن است که در مسیر صعود دارای مناظری بکر و کم نظیر می باشد . مسیر تنکابن از میان جلگه های سرسبز و کوههای پوشیده از گیاهان سرسبز می گذرد . این قله 4600 متر ارتفاع دارد و با شکوهی وصف ناپذیر از دو هزار خودنمایی می کند .

رودخانه سه هزار : یکی از شاخه های اصلی رودخانه چشمه کیله است طول این رودخانه 57 کیلومتر است . که دور ترین سر چشمه اش از کوههای تخت سلیمان با ارتفاع بیش از 4600 متر از سطح دریا می باشد .

آبگرم سه هزار : در کنار رودخانه سه هزار آبگرمی وجود دارد که همه ساله افراد زیادی از مناطق مختلف برای درمان دردهای خود به این آبگرم مراجعه می کنند و از مناظر اطراف آن استفاده می کنند . این آب دارای ذخایر سرشاری از داروهای طبی از قبیل اسید کربنیک ، گوگرد ، آهن و ... است . آب آن بصورت چکه چکه از سقف داخل می شود و از پایین خارج می شود .

آبگرم معدنی فلکده : این آبگرم در لیره سر قرار دارد . آین آبگرم با درجه حرارت متوسط در کنار رودخانه لیره سر و یک چشمه آب سرد به همراه جنگلهای انبوه و کوههای پوشیده از درخت ، محیطی زیبا و چشم نواز را فراهم نموده است .

آبهای معدنی شلف : آب معدنی شلف شامل مواد قلیائی ، آهکی و نمکی است که برای سوء هاضمه ، بیماریهای کلیوی و ... مفید است .


مطالب مرتبط

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش